Головна » 2010 » Жовтень » 6 » Природні кам’яні матеріали
21:17
Природні кам’яні матеріали
До природних матеріалів належать: бутовий камінь, булижний камінь, щебінь, пісок тощо.
Бутовий камінь – це великі камені довільної (направленої)
форми розміром до 500 мм., які одержують подрібненням скельних гірських порід: вапняку, доломіту, пісковику, граніту.
Застосовується для мурування фундаментів, будівництва гідротехнічних споруд, стін, допоміжних приміщень та ін. Різновид – бруковий камінь (бруківка), шматки каменю з довжиною ребра до 300 мм.
Булижний камінь одержують розколюванням великого каміння, яке добувають у кар’єрі, чи з окремих каменів-валунів. Його застосовують для влаштування шляхів і відкосів, для виробництва щебеню.
Щебінь – продукт подрібнення природних або штучних кам’яних матеріалів. Різновиди: щебінь з відходів гірничо-збагачувальних підприємств, вугільної, металургійної, хімічної та інших галузей (а також щебінь, який одержують подрібненням чи розмелюванням гірських порід, видобутих попутно). Застосовують його в шляховому будівництві і в якості заповнювача в бетоні.
Пісок – зернистий матеріал (величиною до 5 мм.), який
утворився в результаті природного, рідше штучного, руйнування та дроблення твердих кристалічних порід. Це – пухка сипуча суміш із зерен величиною від 0,15 до 5 мм. Зерна природного піску складаються з кварцу (золотоносного, молочного або рожевого кольору) та інших гірничоутворюючих порід (зерен польового шпату, слюди тощо).
Переглядів: 2800 | Додав: ped4enko | Теги: будівельні матеріали, пісок, ьут, цегла, щебінь | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]