Головна » Статті » Теорія

дерев'яні конструкції
Сучасні будівельні конструкції поділяють на металеві (в т.ч. сталеві та алюмінієві), бетонні і залізобетонні, кам’яні й армокам’яні, конструкції з дерева і пластмас.

Дерев’яні конструкції. Найпростіші конструкції з дерева застосовувались одночасно з кам’яними. Техніка їх виготовлення вдосконалювалася в міру розвитку продуктивних сил (від простих балок із цілих дерев і брусків до складених балок, ферм на врубках, а потім до клеєних конструкцій).

До позитивних якостей деревини належать: висока відносна міцність (по відношенню до власної ваги); незначна теплопровідність (що дозволяє використовувати деревину як несучий, так і ізоляційний матеріал); хімічну стійкість у багатьох агресивних середовищах. Однак дефіцит деревини, негативні наслідки вирубування лісів на екологічну безпеку, а також недоліки деревини (неоднорідність структури, гігроскопічність, низька біологічна стійкість) значно звузили галузь застосування дерев’яних конструкцій та їх обсяги виробництва. Конструкції заводського виготовлення (переважно клеєні) використовують у лісових районах Скандинавії, Росії, Канади для зведення житла і деяких об’єктів промислового призначення.
Категорія: Теорія | Додав: ped4enko (2011-12-01)
Переглядів: 2674 | Теги: дерево, конструкції | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]