Головна » Статті » Теорія

металеві конструкції
Сучасні будівельні конструкції поділяють на металеві (в т.ч. сталеві та алюмінієві), бетонні і залізобетонні, кам’яні й армокам’яні, конструкції з дерева і пластмас.

Метал у будівництві почали застосовувати з ХI століття для в’язей (затяжок) кам’яних аркових склепінь церков та соборів у Британії, Франції, Німеччині. Збереглися також чавунні й сталеві конструкції мостів і перекриттів, збудовані в XVII столітті.

Завдяки своїм перевагам (міцність, незначна маса, простота монтажу, індустріальність виготовлення, газо- і водонепроникність) металеві конструкції із сталі або алюмінію достатньо широко застосовуються у вигляді стрижньових систем (каркаси промислових будівель, мости, вежі і мачти) або листових конструкцій (газгольдери, резервуари, бункери, трубопроводи). Через свої недоліки (здатність кородувати (ржавіти), незначна вогнестійкість, високі експлуатаційні витрати) металеві констукції, на жаль, не можуть конкурувати із залізобетонними. Високі енергозатрати на виготовлення і монтаж металевих конструкцій, вимоги екологів про збереження озонового шару створюють додаткові перепони до збільшення обсягу застосування металевих конструкцій.
Категорія: Теорія | Додав: ped4enko (2011-12-02)
Переглядів: 2390 | Теги: конструкції, метал | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]