Головна » Статті » Креслення » Основні вимоги до документації

Зображення (розрізи, перетини, види, фрагменти)
Напрям погляду для розрізу за планом будівлі й споруди приймають, як правило, від низу до верху і справа наліво.
Якщо окремі частини виду (фасаду), плану, розрізу вимагають детальнішого зображення, то додатково виконують виносні елементи – вузли та фрагменти.
При зображенні вузла відповідне місце відзначають на виді (фасаді), плані або розрізі замкнутою суцільною тонкою лінією (як правило, колом або овалом), з позначенням на полиці лінії-винесення порядкового номера вузла арабською цифрою.

Для вузла, що є повним дзеркальним відображенням іншого (основного) виконання, визначають той же порядковий номер, що й основного виконання, з додаванням індексу "н".

Під фігурною дужкою, а також над відповідним фрагментом наносять найменування і порядковий номер фрагмента. Якщо фрагмент розміщено на іншому аркуші, то дають посилання на цей аркуш. Допускається посилання на фрагмент розмістити на полиці лінії-винесення. Зображення до осі симетрії симетричних планів і фасадів будівель та споруд, схем розташування елементів конструкцій, планів розташування технологічного, енергетичного, санітарно-технічного й іншого устаткування не допускаються. Якщо зображення (наприклад, план) не поміщається на аркуші прийнятого формату, то його ділять на декілька ділянок, розміщуючи їх на окремих листах. У цьому випадкові на кожному аркуші, де показана ділянка зображення, наводять схему цілого зображення з необхідними координаційними осями та умовним позначенням (штрихуванням) показаного на цьому аркуші ділянки зображення.
Якщо плани поверхів багатоповерхової будівлі мають невеликі відмінності один від одного, то повністю виконують план один з поверхів, для інших поверхів виконують лише ті частини плану, котрі необхідні для показу відмінності від плану, зображеного повністю. Під найменуванням частково зображеного плану наводять напис: "Решту див. план (найменування повністю зображеного плану)".

При виконанні частини плану в назві вказують осі, що обмежують цю частину плану (наприклад, «План на відм. 0,000 між осями 1 - 8 й А – Д»).
Допускається в назві плану поверху вказувати призначення приміщень, розташованих на поверсі. У назвах розрізів будівлі (споруди) вказують позначення відповідної січної площини (наприклад, «Розріз 1 – 1»). У назвах фасадів будівлі й споруди вказують крайні осі, між якими розташований фасад. Першою вказується ліва вісь фасаду (наприклад, «Фасад 1 – 12»).

Джерело: http://budivniztvo.com/news/2011-12-11-43
Категорія: Основні вимоги до документації | Додав: ped4enko (2011-12-21)
Переглядів: 3432 | Теги: зображення, розміри, креслення, осі | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]