Головна » Статті » Землевпоряднику

Індексна кадастрова карта
Складовою частиною кадастрової карти (плану) є індексна кадастрова карта (план), порядок складання якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Планово-картографічним документом державного обліку земель є індексний кадастровий план (карта). Це спеціальний план розміщення кадастрових облікових одиниць1, який містить межі облікових одиниць та їх нумерацію.

Індексні кадастрові плани складаються місцевими органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Індексні плани мають довідковий характер і служать для організації управління інформацією та контролю за процесом реєстрації. На основі індексних планів, відповідно до прийнятої системи ідентифікації, і встановлюються та затверджуються на регіональному рівні ідентифікатори реєстраційного округу, кадастрових зон та кварталів.

Індексна кадастрова карта (план) кадастрового кварталу є невід’ємною складовою частиною індексної кадастрової карти (плану) відповідної кадастрової зони і створюється у її складі.

Індексний кадастровий план кадастрової зони в межах адміністративно-територіальних одиниць є невід’ємною складовою частиною індексної кадастрової карти (плану) відповідної адміністративно-територіальної одиниці і створюється у її складі.

Тематична карта (план) створюється шляхом відображення на обраній картографічній основі Державного земельного кадастру певного набору відомостей Державного земельного кадастру з метою їх кращої візуалізації та/або аналізу.

Під час ведення Державного земельного кадастру на базовому рівні можуть створюватися такі тематичні карти (плани):

1) карти (плани) адміністративно-територіального поділу окремих адміністративно-територіальних одиниць;
2) карти (плани) категорій земель;
3) карти (плани) цільового призначення земельних ділянок;
4) карти (плани) обмежень у використанні земель;
5) карти (плани) кількісних характеристик об’єктів
Державного земельного кадастру;
6) карти (плани) якісних характеристик об’єктів Державного
земельного кадастру;
7) карти (плани) рельєфу місцевості;
8) карти (плани) економічної оцінки земель;
_________________
1Кадастрова облікова одиниця – це земельна ділянка, будівля і споруда та їх частини, кадастровий квартал, кадастрова зона, адміністративно-територіальна одиниця.

9) карти (плани) нормативної грошової оцінки земель;
10) карти (плани) розподілу земель за угіддями;
11) карти (плани) розподілу земель між власниками, користувачами;
12) карти (плани), що відображають інформацію, отриману в порядку інформаційної взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами.

Також під час проведення обліку якості ґрунтів складаються ґрунтові карти. Їх складають за матеріалами великомасштабного ґрунтового обстеження, проведеного на землях окремих землекористувань шляхом зменшення ґрунтових планів до масштабу карти. Залежно від складності ґрунтового покриву, характеру використання земель, розмірів площі району та інших умов ґрунтова карта може мати масштаб 1:25 000 – 1:100 000.

На ґрунтових картах відповідними умовними знаками відображаються ґрунтові різновиди, механічний склад ґрунтів, ґрунтові розрізи та їх номери.
Для більш повної характеристики якісного стану земель складають великомасштабні картограми ґрунтового районування агровиробничих груп ґрунтів, еродованих земель, класів і підкласів земель, видів земель, кислотності ґрунтів забезпеченості ґрунтів поживними речовинами та ін.
Для отримання даних за якісною характеристикою природних кормових угідь складають геоботанічні карти, картограми культуртехнічного стану, раціонального використання і поліпшення кормових угідь з додатком нарису.

Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2014-10-20)
Переглядів: 3201 | Теги: Тематична карта, Індексна кадастрова карта | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]