Головна » Статті » Землевпоряднику

Звіт про землю
Самостійними додатками до форм № 6-зем, 6а-зем, 6б-зем є звіти про землі, що відведені підприємствам, організаціям та установам для несільськогосподарських потреб в постійне та тимчасове користування (володіння) (дод. № 2 та № 3 відповідно).

У звітах наводяться дані про відведення земель під будівництво та розширення підприємств промисловості, транспорту, оборони, зв’язку і іншого призначення, під будівництво гідротехнічних та інших водогосподарських споруд, лісогосподарським підприємствам, організаціям та установам, для розширення та будівництва міст і селищ міського типу, підприємствам, організаціям та установам природозахисного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення для інших потреб. За кожним видом відведення чи надання земельної ділянки вказують загальну площу з виділенням площі основних сільськогосподарських угідь, у тому числі площу ріллі, а також із зазначенням того, скільки та яких земель вилучено у сільськогосподарських і лісогосподарських підприємств, у інших землекористувачів та з земель запасу.

У звіті про землі, які перебувають у власності й користуванні (форма № 2-зем), у рядках наводяться дані за такими ж самими групами землевласників та землекористувачів (12 груп), що і в основній формі звітності № 6-зем. У вертикальних графах таблиці наводять дані про площі земель, які перебувають у власності (державній, приватній, комунальній та колективній згідно з державними актами), у тому числі у власності сільськогосподарських угідь, окремо наводиться площі ріллі із зазначенням кількості землевласників. Також у графах показують дані про землі, які перебувають у тимчасовому користуванні, у тому числі на умовах оренди, у яких зазначають кількість землекористувачів та площу сільськогосподарських угідь, з них ріллі з урахуванням терміну надання у користування (довгострокове та короткострокове).

Звіт про повернення підприємствам, організаціям та установам земель, наданих раніше для несільськогосподарських потреб (дод. № 4 до форм № 6-зем, 6а-зем, 6б-зем), надає інформацію про тих, хто повертає землю, надану в постійне і/або тимчасове користування (володіння) з якихось причин. У рядках таблиці зазначаються групи підприємств, організацій та установ, які повертають землю, а у вертикальних графах – причини повернення (минання потреби, закінчення строку користування, ліквідації підприємства, організації, установи, не освоєння наданої земельної ділянки у визначені строки, використання земельних ділянок, що приводить до зниження родючості або забруднення, з інших причин, що передбачені Земельним кодексом України), загальна площа повернених земель (із зазначенням рекультивованих земель у розрізі сільгоспугідь та ріллі), землевласники та землекористувачі, яким передана земля. Отже, у звіті вказують про те, кому, за рахунок яких землевласників і/або землекористувачів, з яких причин повернені землі, зазначають загальну площу та розподіл її за основними сільськогосподарськими угіддями.

Окремим додатком до форми № 6а-зем складається довідка про технічний стан гідромеліорованих систем на зрошуваних сільгоспугіддях. Вона складається на зрошувані землі державних, недержавних і міжгосподарських сільгосппідприємств у розрізі адміністративних районів. Із загальної площі зрошуваних земель виділяють площу сільгоспугідь, на якій необхідне підвищення технічного рівня гідромеліоративних систем (проведення робіт з комплексної реконструкції, будівництва і переустрою колекторно-дренажної системи, капітального планування) та на яких ведуться певні ремонтні роботи.

До звіту № 6б-зем додається довідка про технічний стан меліоративних систем на осушених землях, у якій вказується характеристика осушених земель державних, недержавних і міжгосподарських сільгосппідприємств у розрізі адміністративних районів. У довідці зазначають загальні площі осушених сільськогосподарських угідь та площі земель, на яких необхідне проведення робіт з підвищення їх технічного рівня, а саме: реконструкції і відновлення осушувальної мережі, культуртехнічних робіт, меліоративного поліпшення.

Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2016-04-25)
Переглядів: 1368 | Теги: звіт про землю, довідка про технічний стан | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]