Головна » Статті » Практика

Системи очищення каналізації будинку
Система природного очищення: механічний септик

Основний принцип систем природного очищення (септиків) полягає в здатності фільтрації стічних вод. Септики дають на виході досить чисту воду (однак недостатньо чистий для вільного скидання) - або ж просто не побоюватися забруднення ділянки. Як правило, монтаж систем природного очищення можливий тільки на грунтах з досить глибоким заляганням підземних вод (піщаних або супіщаних).

Септики мають секційне пристрій, причому кожна із секцій забезпечує свій рівень очищення. Стічні води, які потрапляють до першого блоку підземного відстійника, поділяються на три складових: важкі опади осідають, легкі домішки піднімаються вгору. Щодо чиста вода в середньому шарі після цієї процедури забирається в наступну секцію септика. Таким чином, в залежності від кількості секцій (зазвичай - від двох до чотирьох) та їх обсягу визначається як ступінь очищення води септиком, так і його максимальне навантаження.

Після очистки вода потрапляє в спеціально організований шар грунту, де проходить додатковий рівень природного дренажу. Зазвичай використовується печатка-гравійний шар.

Септики відрізняються досить простим пристроєм, можливістю прихованого монтажу, практичною відсутністю забруднення ділянки або появи запахів, але мають і низку недоліків: так, прохідність септика визначає максимальний рівень використання води (найчастіше септик може бути перевантажений після свят, що може викликати появу запаху і погіршення роботи ), плюс відходи з системи не виводяться, що вимагає регулярного обслуговування фахівцями.

Септик вимагає щорічного огляду. Очищення зазвичай проводиться раз на кілька років і включає часткову заміну грунту там, де вода надходить у грунт. Зупинка роботи септика на тривалий термін звичайно означає позапланове технічне обслуговування. Базовий обсяг септика розраховується з триразового добового припливу, який в середньому становить близько 200 літрів на людину.

Септик - це дешеве і доступне механічне рішення для споживачів з низькими вимогами до доочищенню води, малими, але безперервними обсягами використання каналізації. Важливо, що септики дозволяють здійснювати очищення води в досить великих обсягах при повній енергонезалежності. Наша будівельна компанія волошка-буд рекомендує якраз встановлювати такі септики для дачного будинку. Це найбільш краща пропозиція за співвідношенням ціна якість.

Система біологічного очищення: використання мікроорганізмів

Традиційний септик в системі біоочищення доповнюється аеротанком (аеротенки) і біофільтром, що дозволяє отримувати на виході воду, яку дозволено скидати у рибні водойми. Системи біологічного очищення води зазвичай являють собою модульні конструкції, виконуються в одному загальному корпусі.

Принцип роботи такої системи досить цікавий: в механічному септику крім очищення проводиться анаеробна стабілізація, тобто виключається доступ кисню і створюються умови для бродіння. Проводиться гідроліз (розкладання жирових складових). Як і в традиційних септиках, утворюється шар опадів і плівки, які згодом зажадають видалення за допомогою ассенізаторской машини.

З механічної частини вода потрапляє в аеротанк, де змішується з активним мулом. Тут відбувається примусовий продування киснем для швидкого окислення всіх опадів і їх розкладу. Біофільтри служать для очищення останніх слідів забруднення. У системі можуть використовуватися каталізатори процесів (біоферментние добавки), різні хімічні речовини для доочищення (наприклад, хлорування), а також ультрафіолетові випромінювачі для підготовки води до скиду в системи поливу або водойми.

Системи біологічного очищення володіють наступними перевагами:

- Можливість монтажу поблизу будівель;

- Відсутність неприємного запаху;

- Найвищий рівень очищення води - до 98%;

- Вкрай малий рівень відкладення неразлагаемого стоків;

- Тривалий термін служби за рахунок використання сучасних матеріалів і стабільності роботи системи;

- Практична незалежність від діяльності комунальних служб;

- Гнучкі можливості монтажу на ділянці.

Системи біологічного очищення традиційно застосовуються для організації каналізації заміських котеджів або ж централізовано для селищ. На поточний момент подібна схема пристрою каналізації є однією з найбільш ефективних і дієвих за міською межею. Біологічне очищення дозволяє отримати стабільно працюючу каналізацію, яка потребує частих технічних оглядів і дозволяє уникнути забруднення ділянки. З іншого боку, подібне рішення є найдорожчим серед представлених. Варто відзначити, що при довгому терміні експлуатації система біологічної очистки окупається за рахунок більшого терміну служби і меншої кількості технічних робіт.
Вибір системи каналізації для дачного будинку або котеджу

Для здійснення правильного вибору системи каналізації заміського будинку, слід визначитися з відповідями на кілька запитань:

Наскільки вам важливий комфорт, естетичність системи і відсутність неприємних запахів?

Чи готові ви до того, що ділянка буде забруднюватися стічними водами?
Який запланований термін експлуатації системи каналізації?
Як саме планується організувати обслуговування каналізації, наскільки швидко реагують комунальні служби і наскільки дорого буде обходитись технічний огляд з урахуванням виїзду до вашої ділянки?
Які плановані обсяги щодобового стоку?
Наскільки вірогідною є можливість підключення до централізованого стоку при розвитку інфраструктури через кілька місяців або років?
Чи плануються довгі перерви в роботі системи каналізації?
Чи планується пікове навантаження на локальну каналізацію, наприклад, після організації великих свят?
Чи готові ви економити воду для забезпечення стабільності функціонування каналізації?
Чи плануєте ви розширення систем водопостачання, опалення або будівництво різноманітних інженерних об'єктів, пов'язаних з каналізацією (аж до басейнів)?
Скільки ви готові витратити на систему каналізації котеджу або дачі?
Що для вас важливіше при визначенні бюджету: низька ціна рішення або низька вартість року експлуатації?

Чітке формулювання відповідей допоможе вам вибрати оптимальний спосіб розв'язання завдання організації каналізації заміського будинку.

Якщо у вас є які-небудь питання щодо вибору конкретної системи каналізації котеджу або каналізації дачі, ви можете просто звернутися в будь-яку компанію, що займається цим питанням, і отримати вичерпну консультацію, адже обмежений обсяг статті не представляє можливим описати всі підводні камені різних систем каналізації. Фахівці підкажуть вам можливі рішення саме для ваших умов, докладно опишуть всі достоїнства і недоліки конкретних моделей систем і поділяться багаторічним досвідом експлуатації та технічного обслуговування різного роду пристроїв очищення.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-30)
Переглядів: 2802 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]