Головна » Статті » Практика

Що таке міні сауна в будинку чи квартирі
Що таке міні сауна в будинку чи квартирі

На російському ринку не так давно з'явилися сауни для квартири або будинку. Міні сауну можна розмістити не тільки в ванні, але і у великому коридорі, на балконі, тобто у всій квартирі крім житлових кімнат. Квартирна сауна споживає близько 3КВт / ч. І тому для розміщення буде потрібно додатково провести електрику. Якщо квартира не велика, то можна зробити сауну на вашу індивідуальним замовленням, а якщо приміщення велике, то підійде будь-яка готова кабіна. Міні сауни розраховані на двох чоловік і вони діляться на кілька видів:

- вбудовані міні сауни

- інфрачервона міні сауна

- збірна міні сауна

Інфрачервона сауна заснована на безпосередньому нагріванні тіла людини інфрачервоним теплом від спеціальних інфрачервоних нагрівачів. Виготовляють інфрачервоні сауни з натурального дерева. Усередині саун встановлені спеціальні тилові, ножні, кутові інфрачервоні випромінювачі зі спеціальної кераміки, які не спалюють кисень. У такій сауні застосовуються випромінювачі працюють в невидимому режимному діапазоні. Для включення до мережі досить розетки 220 В.

Кабіни можуть бути додатково оснащені світлолікування та музичними системами. Інфрачервоні сауни підходять для будь-якого віку, вони очищають організм і позитивно впливають на нервову систему і самопочуття людини.

Збірні сауни
бувають різних розмірів, форм і розрізняються різноманітної обробкою. Вони монтуються як конструктор з готових щитів. Плюс збірних саун в тому, що їх можна при необхідності зібрати, розібрати або переставити в інше місце. Збірні сауни бувають двох видів; брусові і щитові. У комплект щитових парилень входять стінні і стельові секції, підготовлені для прихованої підводки електричного кабелю до нагрівача. Щитові сауни збираються з панелей кожна з яких складається з двох шарів вагонки товщиною 15 мм з утеплювачем посередині. Виготовляють їх з дерева і вони вважаються найбільш екологічними.

Вбудовані парилки представляють собою вертикально оброблений вагонкою кут приміщення в якому буде сауна. Вбудовані парилки виготовляються на замовлення, при виготовленні використовують різні породи дерева. Для того щоб встановити сауну у себе в квартирі обов'язково потрібно дозвіл державних органів. Самостійна і незаконна установка міні сауни в квартирі може спричинити за собою пожежа або постійне відключення світла через неправильне підключення до електромережі.
Відмінні риси гарної сауни

Сауна - це особливе місце людського побуту, де кожен з нас любить розслабитися. Як же має виглядати і з чого складатиметься хороша сауна?

Сауна може знаходитися в будь-якому куточку будинку, будь то горище, підвал або звичайна кімната. Головне щоб у приміщенні був рівний герметичний підлогу. Зазвичай така підлога складається з плитки з ізоляційним шаром. При переобладнанні маленького підвалу нижня решетування, як і настил з профільних дощок, повинні бути пригвинчені до стін. Простір між брусами повинен бути заповнений теплоізоляційним матеріалом. Щоб теплоізоляційний шар був досить товстим, бруси повинні бути масивними. Настил профільних дощок повинен бути здійснений за допомогою цвяхів або скоб.

Сам каркас повинен бути оббитий внутрішньою обшивкою блоковим профілем, який надає сауні особливий вид. Він в основному складається з соснової деревини без сучків і смоли. Особливо по-селянськи виглядає сауна, обшита дошками внахлест. Звичайно в сучасних лазнях використовують дошки з сосни з округленими крайками, які захищають від випадкових порізів. Стіни сауни повинні мати хорошу ізоляцію, щоб не витрачати марно дороге тепло. Найголовніше в сауні це саме джерело тепла. Поряд з електропечами існують печі, опалювальні дровами чи газом. Найкраще електропечі, так як вони вимагають менше обладнання. Так як піч топиться протягом деякого часу, підвищена витрата електроенергії не має великого значення. Розмір і потужність повинна підходити до розміру камери, з розрахунком на один кубічний метр камери споживається 1000 ват.

Піч повинна стояти біля стіни, тому як так вона займає менше місця, крім того вона не буде заважати при прибиранні. Піч повинна бути добре закріплена, так як має значну вагу. Так само піч повинна бути загороджена дерев'яними гратами, щоб не обпектися об розпечену піч. Але краще щоб піч була зі спеціальним екраном. У цих печах використовуються не каміння, а сучасна напівавтоматична система пароутворення. Так само висока потужність печі в сауні вимагає підведення електромережі з особливою ретельністю.

Слід відзначити кілька слів про вентиляцію сауни. Отвори для впуску й випуску повітря виконують важливе завдання: через них виходить вологе повітря і входить свіжий. Ці отвори повинні розміщуватися так, щоб не створювати протягів. Краще місце для впускного отвору - під піччю. Вступник холодне повітря зовнішнє повітря відразу ж нагрівається і не відчувається як протяг.

Двері сауни стандартного виконання повинна бути оброблена зовні і зсередини сосновим шпоном і так само мати ізоляцію. У сауні важливе значення має освітлення - воно має бути не дуже слабким, і створювати затишок. Для приміщень з високою вологістю випускаються спеціальні світильники.

Обов'язково повинен бути гігрометр, який у будь-який момент покаже вам вологість у сауні, так само термометр - температуру повітря. Корисно мати у сауні спеціальний годинник, пристосовані до особливому мікроклімату приміщення.

Лежаки повинні бути зроблені з поперечок, двох бічних брусів і поверхні зі спеціальних планок. Підлога в сауні повинен бути покритий ростверком з дерева - це гратчастий настил.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-31)
Переглядів: 3518 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]