Головна » Статті » Практика

Басейн - дивина в будинку! Що головне при виборі басейну?
Басейн - дивина в будинку! Що головне при виборі басейну?

Практично перед кожним власником заміського будинку або котеджу раніше чи пізніше, але постає питання про влаштування штучної водойми на своїй ділянці. Це може бути ставок або плавальний басейн, розташований у мальовничому куточку саду, відокремлений від усього світу тінню нависла над ним рослинності ...

Басейни можуть бути самими різноманітними як за формою, так і по пристрою. Проектуванням басейнів краще займатися на стадії будівництва будинку, через те, що розміщення великого басейну у вже побудованому будинку або будинку, річ практично не сумісна з реальністю.

Приступаючи до планування басейну необхідно для себе відповісти на кілька першорядних питань:

Для яких цілей будуватися басейн? Це необхідно знати для того, щоб розуміти якої площі буде дзеркало басейну і якою може бути глибина його чаші. Критерії тут такі, якщо басейн призначається для водно-оздоровчих процедур, то площа його повинна бути значною. Єдиним обмеженням у цьому випадку є рівень Вашого добробуту і наявність вільних площ. Мінімально прийнятні розміри басейну для плавання дорослої людини середніх антропонометріческіх показників наступні 5,5 м на 2,25 м.
Скільки людей використовуватимуть його одночасно? Це необхідно розуміти для того, щоб правильно спланувати мінімальну площу дзеркала.

Чи буде басейн використовуватися для стрибків з трампліну? Якщо так, то фахівцям необхідно спланувати висоту вишки в залежності від висоти вашого басейну або навпаки.

Де буде розташовуватися басейн? У будівлі або в саду. Безумовно, для поліпшення якості і досягнення повного єднання з природою необхідно розташовувати басейн на відкритому повітрі, але тоді відразу треба обмовитися про те, що такого роду басейн зможе використовуватися лише в теплі пори року.

Якого типу буде планований басейн? Збірного або монолітного. Збірні басейни краще підходять для розміщення в саду на відкритих майданчиках, а монолітні в силу своєї кілька більшої вартості краще розміщувати в приміщеннях, тим самим значно продовжуючи купальний сезон для себе, своїх близьких і гостей.

Проектування басейну. Як підійти до вибору чаші і на якому з дизайнів зупинитися.

Починаючи розмову про проектування басейну слід відразу вказати на необхідність у взаємодії з фахівцями в цьому питанні, тому що тільки вони зможуть кваліфіковано розрахувати силу статичних і динамічних навантажень на фундамент будівлі, врахувати і правильно скоммуніціровать інженерні мережі, які обслуговуються басейн, визначити необхідність у спеціалізованому хлорують і очищающем обладнанні, замкнути технологічні процеси.

Проект басейну повинен включати в себе:

- набір креслень з усіма необхідними розрахунками і найголовніше - пояснювальною запискою. Пояснювальна записка містить у собі інформацію за видами і специфікаціям встановленого обладнання, методам підготовки та очищення води, розрахунок кількості та переліку необхідних хімікатів і реактивів і безліч іншої спеціалізованої інформації, необхідної для будівництва та використання басейну.

Проектування самої чаші, що будується басейну, це найбільш важливе завдання. Процес цього проектування поділяється на кілька частин: архітектурне моделювання та проектування, прив'язка майбутнього басейну до місцевості, статичний розрахунок внутрішніх напружень несучої конструкції і моделювання, і розрахунок окремих елементів чаші.

Дизайн ... напевно це і є саме, те, що заворожує в кожному зі споруджуваних басейнів. Його треба продумувати ще на стадії проектування конструкції. Для початку розробляють ескізний план, який згодом і стане прообразом майбутнього басейну. Цей план і стане тим завданням, яке буде поставлено робітників, виконуючим будівництво басейну. План допоможе уникнути зіпсованого телефону і допоможе зробити проект на 100% схожим на результат.

Окрім іншого точне проектування дозволить уникнути додаткових витрат на непотрібне нікому обладнання та матеріали.

В кінці нашого огляду, хочу ще раз сказати про те, що проектування басейну складне завдання, що виконується за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення на сучасних комп'ютерах, тому краще надати її фахівцям, а самим зайнятися лише авторським наглядом за проектом ....

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-31)
Переглядів: 3278 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]