Головна » Статті » Практика

Під дахом будинку твого, або все про мансарди
Мансарда - це універсальне рішення для простору під дахом. Не вірите? Даремно. Для практичних людей мансарда - прекрасний спосіб отримати додаткову житлову площу. Для людей, що цінують спокій і гармонію, мансарда може стати місцем розслаблення і відпочинку після важкого трудового дня. Та й натхнення до людей творчих швидше прийде в оригінально оформлену мансарду, ніж в стандартне квадратне приміщення. А ті, хто люблять розваги, можуть знайти чудову кімнату для перегляду кіно, ігри в більярд або настільний теніс.

Що таке мансарда?

Мансардою вважається приміщення під скатної дахом, якщо висота стін до початку ската не перевищує 1.5 м. Перші мансарди з'явилися у Франції, і довгий час такі кімнати вважалася предметом суто французької архітектури. Однак невдовзі жителі інших країн розгледіли всю красу життя в такому приміщенні і перейняли передовий французький досвід. Благо, будинків з похилою дахом - а це головна умова для мансарди - в Європі вистачає. А коли до кімнат під дахом дісталися всі блага цивілізації, ці приміщення стали цінуватися навіть більше, ніж звичайні кімнати і квартири. Відчуття свободи, легкості і польоту - ось що відчуваєш в добре продуманої мансарді.

Мансарда: від проекту до реальності

Звичайно, найкраще, якщо ще при проектуванні будинку простір під дахом буде віддано мансарді. Архітектор розіб'є його на кімнати, розрахує, де краще розмістити вікна. Важливо ще на стадії проекту знати, для чого буде використовуватися мансарда. Якщо планується зробити з неї одну простору кімнату, проектувальник не стане планувати розміщення на подкришном просторі несучих стін. Якщо Ви плануєте зробити в мансарді кілька житлових кімнат, слід заздалегідь обговорити з архітектором їхня площа і розташування. До речі, останнім часом з'явилася тенденція влаштовувати ще й напівповерх під самим коником скатної даху, роблячи там мансардні вікна. Площа додається невелика, але для облаштування маленької оранжереї або персонального місця відпочинку її цілком вистачає.

Якщо у Вас немає мансарди, або що робити з горищем?

Тим, хто будував свої будинки з горищем, цілком можуть переобладнати його під мансарду. Для цього не треба величезних грошових вкладень: достатньо бажання, вільного часу, пари вільних робочих рук і трохи грошей на утеплювачі, вікна і сходи. Звичайно ж, поява у Вашому домі мансарди потрібно буде узгодити з відповідними органами. Отже, для початку треба визначитися, де Ви будете заходити в мансарду. Пощастило, якщо для цього підійде місце під люком на горище. Якщо ні - потрібно радитися з фахівцем, де краще розмістити сходи. Потім обробити крокви, які тримають дах, антипіреном і інсектицидом. Це стандартна процедура, яка позбавить Вас від небажаних квартирантів-комах, а також захистить дерево від миттєвого загоряння. Тепер можна встановити мансардні вікна, які будуть нести світло у Ваші верхні кімнати. Потім з внутрішньої сторони покрівлі кладеться утеплювач. Якщо Ви не плануєте робити обробку поверх утеплювача (дерев'яні балки вдало вписуються в інтер'єр), постарайтеся підібрати як можна більш екологічний матеріал для збереження тепла в мансарді. Чистова обробка за Вашим бажанням - і горище перетворився в житлове приміщення.

Про важливість мансардних вікон

Слід зазначити, що мансардні вікна багато в чому визначають те, наскільки комфортно буде жити під дахом Вашого будинку. Як правило, нижню межу мансардних вікон розташовують на відстані не менше 1м від підлоги. Деякі вважають за краще скатні мансардні вікна, деякі - вертикальні. Слід зазначити, що через скатні вікна в кімнати проникає більше світла. Тому разом з архітектором або самі обов'язково розплануйте, як будуть розташовуватися мансардні вікна, щоб отримати прекрасне світле житлове приміщення. Бажано, щоб біля коника даху також була засклена область. Таким чином Ви не тільки візуально збільшите приміщення, але й зможете ночами дивитися на зірки. І наостанок: мансарда - сама індивідуальна частина будинку. Тому робіть її такою, якою вона має бути на Вашу власну думку. І хай час, проведений у мансарді, завжди буде радісним і щасливим!

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-02-03)
Переглядів: 7027 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]