Головна » Статті » Практика

Енергозберігаючі лампи вигідно чи ні
Наша країна швидкими кроками йде до ринкової економіки. З кожним роком ціни на електроенергію зростатимуть, і наближатися до світових (25-30 центів за кВтг). У таких умовах ми змушені будемо звертатися до питання економії електроенергії.

Основні способи економії в квартирах це застосування енергозберігаючої техніки (класу А), обігрівачі з високим ККД, економія світла, застосування двухтарифні лічильників і т.д.

Нижче наведено порівняльну зйомка енергозберігаючих та звичайних ламп в інфрачервоному діапазоні. Зйомка проведена тепловізором NEC 7102 виробництва Японії.
Цифрою 1 позначена лампа розжарювання 100 Вт. Її температура близько 120 градусів цельсія.
Цифрою 2 позначена лампа розжарювання 25 Вт. Її температура близько 50 градусів цельсія.
Цифрою 3 позначена зберігаючою лампа 20 Вт. Її температура близько 50 градусів цельсія.
Цифрою 4 позначена зберігаючою лампа 11 Вт Її температура близько 50 градусів цельсія.

Лампа розжарювання в 25 Вт (№ 2) і енергозберігаючі лампи (№ 3,4) мають приблизно одінковую температуру, але економічні лампочки освітлюють приміщення багато краще. Лампа розжарювання в 100 Вт освітлює приміщення також як і енергозберігаюча лампа в 20 Вт, але її температура більш ніж в 2 рази вище. Таким чином, частина енергії просто втрачається, витрачається на нагрівання повітря.

Розглянемо застосування енергозберігаючих ламп для економії електрики. Спробуємо відповісти на таке запитання: Чи вигідно використовувати дані лампи при сьогоднішніх тарифах на електроенергію.

Вихідні дані:

Ціни на електроенергію сьогодні 1,3 рубля за кВтг. Кожен наступний рік ціна буде рости на 15%.
Середній час роботи енергозберігаючої лампи 4000-6000 годин. Візьмемо для розрахунку 4000 годин.

Середній час роботи звичайної лампи 1000 годин.
Щодня лампи горять близько 3 годин. У рік лампа горить 1000 годин, таким чином, економною лампи вистачить на 4 роки. За цей час у нас згорить 4 звичайних лампи.
Подивимося економію електроенергії у четирехрожковой люстри з 4 лампами

Дивіться таблицю

">

При світових цінах на електрику економія складе істотно більше. Наприклад, при ціні 5,6 руб / кВтг (20 центів), плата за звичайних лампах складе 7168 рублів, при енергозберігаючих 2330. Економія 4830 рублів.

Вам вибирати економити чи ні. Але навіть якщо енергозберігаюча лампа вийде з ладу раніше (якщо вона китайська), на зекономлені гроші можна купити ще багато таких ламп.

Основний принцип вибору

Не вірте написам на коробці, що 11 Вт замінює 60 Вт і т.д. (Особливо для недорогих китайських ламп) Купуйте лампи більшої потужності. Тобто якщо ви замінюєте звичайну лампу 80 Вт не беріть зберігаючі лампу на 20 Вт, візьмете на 23 або 26 Вт (у всякому разі, це стосується китайських ламп).
Не міняйте лампи там, де треба часто включати вимикати, або де дуже рідко включається світло (ванна, туалет).
Дженерал електрик завжди краще космосу, ресанта і їм подібним.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-02-17)
Переглядів: 3994 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]