Головна » Статті » Дерев’яні будинки » Історія розвитку

Загальна характеристика зовнішнього вигляду житла. Екстер'єр
Зовнішній вигляд житлового й господарсько-побутового комплексу у всіх регіонах був простий і лаконічний, що відповідало канонам сприйняття сільського жителя, сформованим у суворих умовах сільського побуту.

Композиційна цілісність - як одне з основних якостей сільської житлової садиби - була функцією організації на основі кліті всіх без винятку будівель, кратних величині колоди. Це ж забезпечувало і єдність, і тотожність конструктивних і декоративних прийомів створення житла.

Відношення древніх до житла як до живого організму дозволяло трактувати покрівлю в значенні головного убору. У зв'язку із цим обрис покрівлі одержувало виразну конфігурацію. Двосхила покрівля з дерев'яних дощок-плах виконувалася по кроквах і над колодчатим фронтоном мала значний винос карниза «по повалу» - поступово, що збільшується виступом, під звисом даху. Вікна сприймалися в значенні очей. У силу цього карнизні й вітрові дошки, віконні лиштви й ставні збагачувалися різьбленими й прорізними стилізованими візерунками.

Дивись також:
Специфіка об'ємно-просторової організації житла.

Загальна характеристика зовнішнього вигляду житла. Екстер'єр.

Загальна характеристика внутрішнього вигляду житла. Інтер'єр.
Категорія: Історія розвитку | Додав: miley (2011-08-13)
Переглядів: 2981 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]